BİR VEDA MAÇINI ÇOK GÖRDÜLER

0
4579
12

Yapımı 1960 yılında yapılan Diyarbakır Atatürk stadyumu ilk olarak Diyarbakır’daki amatör takımlara hizmet etmiştir. Daha sonra  Diyarbakır Amatör Ligi’nin iki ezeli rakibi Diclespor ve Yıldızspor kulüplerinin 24 Haziran 1968 tarihinde birleşmeleriyle efsane DİYARBAKIRSPOR kuruldu. 1968’den bu yana Diyarbakırspor’un maçlarına ve şehrin birçok takımına ev sahipliği yaptı. Diyarbakır’ın Yenişehir ilçesinde yer alan stadyum, 1999-2000 Türkiye Kupası final maçı olan Antalyaspor-Galatasaray maçına ev sahipliği yapmıştır. 2000 yılında ise stadyum ışıklandırılmış ve oynanan ilk gece maçında Diyarbakırspor, Şanlıurfaspor’u 3-0 mağlup etmiştir.

Diyarbakır’ın Talaytepe mevkisine inşaa edilen 33.000 kişilik Arena stadyumu yapımı devam ediyor. Kaba inşaatının büyük oranı tamamlanan stadyumun en erken 2017 – 2018 sezonu yetişmesi ön görülüyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Yeni stadyumlar bitmeden eski stadyumun yıkılmaması” talimatına rağmen ani bir kararla Diyarbakır Atatürk stadyumunun yıkılmasına karar verildi. Spor Toto 3. Lig’de mücadele eden Diyarbekirspor’un maçlarını oynadığı stadyumun yıkım kararı Diyarbakır Spor camiası tarafından büyük tepki görmüş fakat yetkililer geri adım atmamıştır.

TARİHİ HATA OLABİLİR
Yeni stadyum yapılmadan eski stadyumun yıkılması kararı büyük bir skandal yaratmıştır. Bu yapılan hata tarihe geçebilecek bir hatadır. Sorumlular bunun hesabını er ya da geç verecektir. Tüm kamuoyunun tepkisine rağmen geri adam atmayanlar yol yakınken vazgeçmeleri en büyük temennimizdir.

EFSANE’YE BİR VEDAYI ÇOK GÖRDÜLER

Her Diyarbakırlının bir hatırası var bu stadyumda. Kimi sevinç göz yaşına kimiyse hüzün göz yaşlarına boğulmuştur bu stadyumda. Her karesinde bir hatıra barındıran Diyarbakır Stadyumuna bir veda maçını yetkililer çok gördü. Oysa Diyarbakırlı futbolseverlerin büyük bir beklentisi vardı. 56 yıl hizmet vermiş, hatıralarını barındırmış stadyumlarına VEFA göstererek VEDA edecektiler. Gelin görün ki şehir sessiz sedasız bir şekilde veda edecek. Son 1 kez olsun bir daha orda maç izleyemeyecek. Ne de olsa EFSANE DİYARBAKIRSPOR’da yok. Değerlerin, hatıraların, sevinçlerin, hüzünlerin barındığı o stadyum nice yıldız futbolculara nice takımlara ev sahipliği yapmış her Diyarbakırlı’nın gözbebeği o stadyum gözlerimizin önünde yıkılıyor. Bir veda çok görülerek..
EY YETKİLİLER! SİZ BİZE BİR VEDAYI ÇOK GÖRDÜNÜZ. BİZ DE SİZE SAYGIYI ÇOK GÖRECEĞİZ. KARARI ALANLAR, UYGULAYANLAR. BİR VEDAYI ÇOK GÖRENLER. BU TARAFTAR, DİYARBAKIRLILAR SİZİ ASLA UNUTMAYACAK!

SIRADAKİ  CEYHUN DEMİRCAN'DAN VEDA MESAJI

kaynak: www.azrailler.com

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here