Azrailler Grubu Var mısınız?

0
621

Azrailler Grubu Var mısınız?

Acısıyla ,tatlısıyla ,desteğiyle ve polemikleriyle bir futbol sezonunu bitirdik.Hayatımda büyük bir boşluk oluştu desem yeridir.Deplasman dışında tüm maçları büyük bir zevkle ,adrenalinle ve heyecanla izledim de doyamadım.
Bazen çıldırdık sinirden , bazen havalara uçuş yaptık en birinci sınıfından.Her yönüyle çok güzeldi.Her maç sonrası aklımdan ve bedenimden ; tüm toksinlerin , üzüntülerin ,sıkıntıların terk- i diyar ettiğini söyleyebilirim deneyimlerime dayanarak.
Önümüzdeki sezon tüm şehri stada bekliyorum .Alın size ücretsiz terapi ve kaynaşma fırsatı , denemesi bedava !! Şaka bir yana o atmosferi solumaya başladığınız an farklı bir boyuta geçtiğinizi hissediyorsunuz.
Sezon boyu maç izlemenin yanı sıra beni çok mutlu eden , güldüren , coşku seline ortak olduğum bir grup vardı ; # AZRAİLLER #
Diyarbekirspor müsabakalarının vazgeçilmezleri .Futbol izleme keyfime keyif kattığınız için teşekkürler hepinize canım kardeşlerim .Azminize hayranım.90 dakika boyunca yılmadan ve coşkuyla yaptığınız tezahürat gücünüze nazar değmesin İNŞALLAHHH !!
Nefesiniz ve sesiniz güçlü , yüreğiniz sevgi dolu , varlığınız her daim Diyarbekirspor la olsun.Kısa günün kârı bunca güzel duayı da yolladım size .HELAL OLSUN.
Bu sezon oturduğum tribünün konumundan ve yanımda ki diğer protokol misafirlerinden dolayı çok sesimi çıkaramadım . Bize öyle öğrettiler ; kadın dediğin naif ve ağırbaşlı olmalı.Bulunduğu ortama bir güzellik katmalı . Ne kadar yapabiliyorsak artık .Ama siz tam karşımda duygularıma tercüman oldunuz. Tezahüratlarınız ve davullarınız ile içimi rahatlattınız .VAR OLUN EMİ !!
Önümüzdeki sezon bana yanınızda bir yer ayırın , arada kaçıp gelirim ( ama sakın annem duymasın !!! ).
Bir de protokol tribününün sol tarafında ki taraftarlar vardı.Allahım evlere şenlik.Sezon boyu beni çokkkkkkkkkkk güldürdüler .Konuk takım kulübesinin tam arkasındakiler sizden bahsediyorum !! Diyarbakır şivesi bu kadar güzel mi kullanılır ?? Konuk takımın hocasına ve oyuncularına söyledikleriniz mizah dergilerini gölgede bırakacak seviyedeydi ( bu arada mizah yeteneği üstün zeka gerektirir .zekanıza hayran kaldım ). Onları seviyor muydunuz yeriyor muydunuz anlamadım ya , neyse artık. Şimdi bile aklıma geldikçe gülüyorum o cümlelerinize .
Bu kadar tezahürattan bahsetmişken hemen birinin kulaklarını çınlatmak istiyorum müsadenizle.Kim mi ? HÜSNÜ PERVANE tabiki.Sezonun son maçında önümde oturuyordu .Duruşuyla saygıyı hak eden bir insan zaten , hem tüm şehirden hem de benden . Ama o gün bir kez daha hayran oldum kendisine.Hepimiz aman ayıp olmasın diye kendimizi gererken , sevinç ve öfke sözlerimizi ağzımızdan içimize geri yollarken ; HÜSNÜ PERVANE çok rahattı ,doğaldı ,keyifliydi ,keyif vericiydi ve güzel bir örnekti hepimize.Konumunu duruşuna ve kişiliğine yansıtmayan , mütevazı insanları görmek ne büyük bir keyif.HÜSNÜ PERVANE , yeni sezonda sizi her hafta yanımızda görmek bizi çok mutlu edecek bilginize. Selamlar bu kategoride ki tüm İNSANLARA .
Tekrar gelelim AZRAİLLERE .Birkaç ay önce sosyal bir etkinlik düzenleyip engelli dostlarımızı Diyarbekirspor – Etimesgut maçına götürdük.Harika bir gündü.Ortalama 150 engelli , engelli dostları ,engelli sporcular o gün Diyarbekirspor klübü tarafından çok iyi ağırlandık ve çok eğlendik her ne kadar o maçta yenilsekte.
* Yenmekte var yenilmekte olsun *.O gün çok güzel bir şey daha vardı gözlerimi yaşartan ,beni mutlu eden ve beynimde yeni projelerin filizlenmesine vesile olan. * Tüm engelliler karşı tribünde ki AZRAİLLER E hayran kaldı * Onları taklit etmeye çalıştılar kendilerince ,coştular ,eğlendiler onlarla .Hatta AZRAİLLERİN yanına geçmek isteyenler de oldu da zor sakinleştirdik. Maçtan çok sizden zevk aldılar desem yeridir.Yüreğinizin coşkusu ,sevgisi onları etkiledi.İnanıyorum ki o gün engellilerin orada olduğunu bilseydiniz sizde onların yanında yer alırdınız ve ellerinden tutup onların coşkusuna ortak olurdunuz.
Yeni sezona az kaldı.Bizler gibi inanıyorum ki sizlerde büyük hazırlıklar içindesiniz.Hepimize allah kolaylıklar versin.Bu yıl işimiz ve coşkumuz çok olacak , çünkü LİG ATLIYCAZ HEP BERABER.
Tam da bu noktada size bir teklifim var AZRAİLLER GRUBU .Bu şehirde ,bir misyonunuz var.Çocuklar ,gençler ,engelliler ve ben size hayranız.Neden bu hayran kitlenize kadınları ,anneleri ,büyükleri kısaca tüm şehri de katmayalım.Her müsabaka bayram tadında yaşansın .* Kendi bahçemize gülleri biz dikmez isek kimse dikmez *.Yeni sezonda birlikte faydalı ve örnek olacak sosyal çalışmalara bizimle var mısınız?
Bu şehir hepimizin.Yanan ateşe sağduyu ile hep beraber su dökmek elimizde ; kardeşlerimiz ve çocuklarımız için.
Birlikte coşalım , bağıralım ,gülelim , kaynaşalım ve aydınlanma ışığını yakalım.ANNE OLARAK ,KADİN OLARAK ,SAĞDUYULU BİR DİYARBEKİR AŞIĞI OLARAK size olan inancım sonsuz.Bu yazı bir milat olsun derim nacizane bendeniz.Bazen paranın ve gücün açamadığı kapılar vardır .Işte o kapılar ; sevgiyle ,inançla ,emekle ve sağduyu ile açılır. Diyarbekirspor gönüllüsü olarak tribünleri size emanet ediyorum ; oradan tüm şehre birlik ,güzellik ve sağduyu yansıtmanız için.Bende sosyal projelerle size gelicem.Bazen çocuklar ,bazen engelliler , bazen analarla.Ben sizde ki DUYGU YÜKÜNÜN fazlalığına inandığım için sosyal çalışmalarda birlikte yürüyelim diyorum.Yeni sezonda ; dostluk ve olgun duruşumuzla analı ,evlatlı ,bacılı ,engelli ,yaşlı ,genç hepimiz yan yana maç izlemek dileği ile.
BİZİMLE YÜRÜMEYE VAR MISINIZ AZRAİLLER GRUBU ???

SIRADAKİ  DİYARBEKİRSPOR 3 BATMAN PETROL SPOR 2 

YAZAR : Yaşar İÇEN

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here