Azrailler Diyarbekirspor Tribünlerinden Çekildi!

0
620

BASINA VE KOMUOYUNA

Safları sıklaştırın çocuklar, mücadelemiz büyüyor!

Azrailler Grubu olarak Efsane Diyarbakırspor’u yaşatmak adına 3 sezondur umut bağladığımız Diyarbekirspor tribünlerinden çekilme kararı almış bulunmaktayız. 3 sezonda yaşananları tüm bilinmeyenleriyle kısa kısa sizlere aktarmak istiyoruz.

Efsane Diyarbakırspor’umuzun Bölgesel Amatör Lig’e düştüğü sene biz parklarda bu yola başkoymuş arkadaşlarımızla birlikte yapacağımız deplasmanların hayalini kuruyorduk. Sezona bölgesel amatör ligde başlayacağımız ve efsane Diyarbakırspor’u amatörde devam ettireceğimizi kararlaştırmıştık. O dönem sosyal medya ve spor kamuoyunda birleşme tartışmaları başladı. Halktan gelen birleşme taleplerine bizde kayıtsız değildik. İlk olarak Amed Sportif, o zamanki ismiyle Diyarbakır Büyükşehir Belediyespor’a, Diyarbakırspor’la birleşme talebi iletildi. Bu talep spor kamuoyu tarafından bizzat kulüp başkanına yönlendirildi. Ama karşılık bulmadı. Halkın ve taraftarların bu talebi karşılık bulmayınca spor kamuoyu bu talebi Diyarbekirspor’a o zamanki ismiyle Yeni Diyarbakırspor’a yönlendirdi. Bu konuda bize de gelindi ve yaptığımız toplantı sonucu bu birleşmeye onay verdik. Diyarbekirspor yönetimine şartlarımızı sunduk ve kayıtsız şartsız bunlar kabul edildi. Sunduğumuz bu şartlar efsane Diyarbakırspor’umuzun ismini, armasını, rengini ve tarihini alarak, yönetim oluşturma, halka açılma, tesisleşme kısacası HALKIN TAKIMI olma isteğini yansıtıyordu. Bu şartlar üstünde uzlaşı sağlandı. İlk birleşme senesi yani 2013-2014 sezonunda Diyarbakırspor ismini alma adına bir girişim oldu. Belli ölçüde mesafe katedildi. Fakat o dönem Diyarbakırspor eski ve yeni düşmanları yeniden hortladı ve bu katedilen mesafeyi tamamen başladığımız noktaya çekti. Şahıslar, bireysel düşmanlıklardan dolayı intikam alma duygusuyla ve Diyarbakırspor’umuzun halen varolan 100 dönümlük araziden 3-5 kuruş koparma umuduyla atılan bu adımı engelleyerek başarısız olunmasına neden oldu. Sonraki senelerde bütün baskı ve isteğimize rağmen Diyarbekirspor yönetimi (kulüp başkanının akrabaları) tarafından efsane Diyarbakırspor misyonunu üstlenme adına en ufak bir adım atılmadı. Biz hep bir umutla bu yolda devam ettik, bu yönetimin efsane Diyarbakırspor’umuzun misyonunu alacağından hep umutluyduk. Çünkü dile baktığımızda bu söyleniyordu bize fakat icraatte hiçbir adım yoktu. Yalnız geldiğimiz noktada geriye dönüp baktığımızda 3 senelik süreçte ilk sene yapılan girişim dışında hiçbir adımın atılmadığını, yönetim oluşturulmadığını, efsane Diyarbakırspor misyonunu üstlenmek için hiçbir adım atılmadığını gördük. Halkın talebi konularında kraldan çok kralcılar bu 3 senelik süre içinde hep kulüp başkanını yanlış yönlendirdi. Biz hep bir umut ‘bu başkan gözünü açacak ve gerçekten talepleri görüp anlayacak’ umuduyla 3 senemizi heba ettik. Yanlışları düzeltmek adına sunduğumuz önerilere tamam der, daha sonrasında hep göz ardı edilirdi. Sonunda da hep haklı olduğumuz görüldü. Ama bu sezonda görünen ve yaşananlara baktığımızda değişen hiçbirşeyin olmadığı ve olmayacağını gördük, anladık, emin olduk. Bu kadar süre uzamasının nedeni bizim saf ve temiz düşüncelerimizden kaynaklı da olabilir, karşı tarafın samimiyetsizliğinden kaynaklı da olabilir.

SIRADAKİ  Azrailler Grubu'ndan AMEDSPOR Açıklaması

Basında dolaşan dedikodulara açıklık getirmek istiyoruz. Resmiyette kulüp asbaşkanı olan şahıs maaşlı olarak yönetimde yer almaktadır. Yönetimde bulunan bu kişinin oğlu da ayrıca kulüpte görevlendirilmiş. Oğullar, kardeşler, akrabalar Diyarbekirspor Kulübü’nün yönetimini oluşturmaktadır. Biz halka açılmasını beklerken kulüp aile şirketine dönüşmüş vaziyette. Bingölspor maçı öncesi stadyumda yaşanan tatsız bir olay üzerinden karalama kampanyası yapan bazı kişiler olayın aslından pek haberdar değillerdir. Olayın gelişim süreci şöyle; sponsor tarafından karşılanan bir kısım bileti teslim almak için arkadaşlarımız kulüp çalışanlarıyla iletişim kurmak istiyor. Yetkili arkadaşımız kulüpte maaşlı çalışan asbaşkanın oğlu ile telefonda iletişime geçiyor. Bu şahıs arkadaşımıza belli aralıklarla adeta dalga geçercesine 4-5 farklı noktayı adres vererek oraya gelmesi istiyor. Son çağırdığı yere giden arkadaşımız bu şahsı orada da göremeyince duruma öfkeleniyor. O öfkenin üstüne polislerle de bir tartışma gerçekleşiyor. Ardından o şahis arkadaşımızın yanına geliyor. O anda o öfkeyle arkadaşımız bu şahsın göğsünden iterek bizi, kendilerine muhtaçmışız hissinden uyandırıyor. Bizi yanlarında bulunanlardan sanmamaları gerektiğini belirtiyor. Oraya şahsın babası da geliyor ve arkadaşlarımızdan da birkaç kişi olay yerine gidiyor. Küçük çaplı bir atışma yaşanıyor ve araya girenler olayı yatıştırıyor. Bu şahıs geçen hafta da dernek başkanımıza saygısızlık etme cüretini kendinde görmüştür. Olay tamamen bundan ibaret. Farklı lanse etmek isteyenler yıllardır yaptıklarımıza bakarak onların anlattıklarının palavra olduğunu anlayabilirler.

Ve son olarak bundan sonraki süreçte EFSANE DİYARBAKIRSPOR’umuzu tekrar ayağa kaldırmak için girişimlerimizin başladığını buradan tüm kamuoyuna duyuruyoruz. Görüşü, hayata bakışı ne olursa olsun hepimizin ortak sevdası olan Diyarbakırspor’umuzu tekrar şaha kaldırmak için birlikteliğimizi daim kılacak hamlelere destek olmaya davet ediyoruz. Tüm taraftarlarımızın ortak görüşüyle alınan bu kararı tek bir sözle özetleyebiliriz; ‘SONUÇ NE OLURSA OLSUN MUHTEŞEM OLACAK!’

SIRADAKİ  KuLÜP BAŞKANIMIZ SAYIN FEYZİ İLHANLI’YA AÇIK ÇAĞRIMIZDIR…

 

Azrailler Grubu

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here